10 צעדים מרכזיים לבניית צוות עבודה בצורה האופטימלית

10 צעדים מרכזיים לבניית צוות עבודה בצורה האופטימלית

בניית צוות עבודה מוצלחת יכולה להיות תהליך קשה ומאתגר משום שהוא מפגיש מגוון של דעות, ערכים,חוויות עבודה בעבר, חוויות צוות מוקדמות, עבודה, מטרות ומיומנויות תקשורת.עם זאת, ניתן ללמוד ולפתח עבודת צוות ושיתוף על ידי ביצוע 10 צעדים מרכזיים לבניית צוות מצליח.

מהו צוות?

 

לפני שבונים צוות, חשוב להבין את מטרת הצוות. באופן כללי, צוותים הם קבוצות תלויות הדדיות של עובדים שמתאחדות סביב משימה, פרויקט או יעד מסוים. למשל, אם אתם חברת לייזר טאג, אזי עליכם לבנות צוות להרמת משחקי לייזר טאג ברמה הגבוהה ביותר.

זה יכול להיות מגוון של יישומים. צוותים עשויים להיות מאוחדים כדי לגשר על פער בין מחלקות או שהם יכולים להיות מאוחדים לפרויקטים לטווח קצר או כגישות קבועות או ארוכות טווח להשגת יעדים ספציפיים.

מה המטרה?

צוות עם מטרה ברורה מארגן אנשים שונים עם מטרות ותוכניות שונות לכדי שלם מגובש. כאשר הוא מצליח, זה מעורר את האנרגיה של חברי הצוות לטובת הכלל של הארגון.

כדי להגיע לרמה זו של הצלחה עם הצוות שלך, עליך לזהות את היעדים לטווח הקצר והארוך ואת המיומנויות הדרושות כדי להשיג את היעדים. משם אתה יכול להתחיל לזהות את האנשים הנכונים לגייס לצוות שלך.

תהליך בניית הצוות

ציפיות ברורות לשיטות מתאימות לשיתוף פעולה ותקשורת, כדי שתוכל ליצור צוות מוצלח. אחד הצעדים הראשונים הוא לחפש תחילה את החבר המשמעותי ביותר בקבוצה. אתה רוצה שהאדם הזה יעזור לך להרכיב את הקבוצה הנכונה של אנשים ולבנות תרבות מתאימה.

תרבות

אם אתה באמת מעריך ורוצה לעודד עבודת צוות ושיתוף פעולה של הארגון שלך, התרבות חייבת לתמוך בעובדים שלך בתרגול מיומנויות אלה. עליכם לנקוט בפעולות הנחוצות ליצירת סביבת עבודה המצפה, מטפחת, מתגמלת ומכירה בעבודת צוות.

מערכות העבודה והגישות שלך חייבות לתמוך בשיתוף פעולה עם דגש מופחת על קידום הפרט.

מערכות יחסים טובות יותר

האם אי פעם תהיתם מדוע צוותים מסוימים יעילים ואחרים אינם תפקודיים במהלך חיי הצוות? הצוותים היעילים הבינו את יסודות הדינמיקה הבין אישיים והקשרים.

הם ברורים לגבי מטרת הצוות ועל התפקידים של זה בצוות. יתר על כן, חברי הצוות הבינו כיצד להעריך כיצד הם מתפקדים כצוות ללא הרף – והם בודקים את ההתקדמות והקשרים לעיתים קרובות.

העצמת עובדים

אחד הצרכים הבסיסיים בסביבה המטפחת עבודת צוות ושיתוף פעולה הוא עובדים מוסמכים. הם פועלים באופן עצמאי ודורשים כיוון מינימלי. מנהלים בארגונים אומרים שהם רוצים העצמת עובדים, אך הם פועלים בדרכים המערערות את יכולת העובדים לפעול.

לכן עליכם לארגן לפחות פעמיים שלוש בשנה פעילות גיבוש לעובדים

סודות אנשי תקשורת גדולים

גורם קריטי נוסף להצלחת הצוות הוא תקשורת אפקטיבית. הדגש על טכניקות התקשורת שיעזרו לך לבנות עבודת צוות וחביבות עם עמיתיך לעבודה.

טכניקות אלה מאפסות את ההתנהגויות הבין-אישיות היעילות הבונות את הצוות. אם כל חברי הצוות מתאמנים בסודותיהם של מתקשרים גדולים, אז מובטחת סביבת עבודת צוות תומכת.

כיצד ליצור הרגלים

במהלך הרגיל של עובד אחד עם השני, חברי צוות צריכים לפתח דרכים מסוימות של אינטראקציה להשיג את העבודה. הם נופלים להרגלים ודפוסים סביב התנהגויות כמו קיום התחייבויות, עמידה בלוחות זמנים, תכנון הצעדים הבאים וקבלת החלטות.

חלק מההרגלים והתבניות הללו משרתים את הצוות היטב – וחלקם מערערים את הצלחת הצוות. בהתחשב בכך צוותית שתרבות ונורמות יתגבשו בצורה מתוכננת או לא מתוכננת, קח את ההובלה ותאפשר לצוות לקבוע אילו סוגים של כללים והנחיות ישמשו בצורה הטובה ביותר את המאמצים שלהם.

הנחיות קבוצתיות

האם אתה משוכנע כי יצירת מודעות או הנחיות צוות באופן מודע ישמשו את האינטרסים של הצוות שלך בצורה הטובה ביותר? אם כן, תוכלו לצפות להרבה דיונים, רעיונות וחילוקי דעות, אך פיתוח הנורמות בונה את הצוות.

טיפ טוב לתהליך פיתוח נורמות הוא להשתמש במנחה חיצוני לניהול מפגשים אלה. זה עוזר להבטיח תהליך אובייקטיבי המפקח על ידי מישהו שפחות נוטים להיות לו מניעים אנוכיים או קרים.

מפתחות להצלחה בצוות

צוותים יכולים ליהנות מפעילות בניית צוותים המתמקדים בסיוע לקבוצות עובדים להתאחד כאחת. עם זאת, ישנן דרכים רבות להפעלת פעילויות בניית צוות ולא יביאו לתוצאות הרצויות.

אחד הגורמים החשובים ביותר הוא מעקב. יש לתכנן פעילות כדי להשיג תוצאה ספציפית, ואז יש לחזק את התוצאה הרצויה בישיבות שלאחר מכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.